«Ռուսական իրավունքի Էվոլյուցիան» միջազգային գիտաժողովի արդյունքներով ՌՀՀ ուսանողուհին ստացել է դիպլոմ «Լավագույն հրապարակային ելույթ» անվանակարգում
Եկատերինա Անդրիասյանը ներկայացրեց «Անհաղթահարելի ուժ և force majeure՝ տեսագործնական տարբերությունները» թեմայով հոդված:
ՌՀՀ Իրավունքի ինստիտուտի քաղաքացիական իրավունքի և քաղաքացիական դատավարության իրավունքի ամբիոնի ուսանողուհի Եկատերինա Անդրիասյանը ուսանողների և երիտասարդ գիտնականների «Ռուսական իրավունքի Էվոլյուցիան» XXIII միջազգային գիտաժողովի արդյունքներով ստացել է դիպլոմ «Լավագույն հրապարակային ելույթ» անվանակարգում: «Անհաղթահարելի ուժ և force majeure՝ տեսագործնական տարբերությունները» թեմայով հոդվածի գիտական ղեկավար հանդես եկավ ՀՌՀ Իրավունքի ինստիտուտի տնօրեն, այդ ամբիոնի ավագ դասախոս, ի.գ.թ. Մարիաննա Քալաշյանը:
Որպես մրցանակ Եկատերինա Անդրիասյանը հնարավորություն ստացավ մասնակցելու «Գարանտ» Համառուսաստանյան արբանյակային առցանց սեմինարին` «Կորպորացիաները իրավաբանական անձանց համակարգում» թեմայով։ Դասախոսությամբ հանդես եկավ ի.գ.դ., պրոֆեսոր, Մ.Վ. Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի քաղաքացիական իրավունքի ամբիոնի վարիչ, Ռուսաստանի Դաշնության գիտության վաստակավոր գործիչ Եվգենի Սուխանովը: Անդրադարձ կատարվեց արդիական հարցերին, որոնք վերաբերում էին կորպորատիվ իրավունքի ոլորտի իրավական կարգավորմանը ինչպես անգլո-ամերիկյան, այնպես էլ ռոմանագերմանական իրավական ընտանիքի երկրներում: Առցանց սեմինարի ավարտին ուսանողուհին ստացել է մասնակցության հավաստագիր:
Նշենք, որ գիտաժողովի կազմակերպիչն էր Վ.Ֆ. Յակովլևի անվան Ուրալի պետական իրավաբանական համալսարանը (ք.Եկատերինբուրգ):

Студентка РАУ получила диплом "За лучшее публичное выступление" по итогам Международной конференции "Эволюция российского права"
Екатерина Андриасян представила статью "Непреодолимая сила и force majeure։ концептуальные и практические различия"
По итогам XXIII Международной научной конференции студентов и молодых ученых "Эволюция российского права" студентка кафедры гражданского права и гражданско-процессуального права Института права РАУ Екатерина Андриасян получила диплом в номинации "За лучшее публичное выступление". Научным руководителем статьи "Непреодолимая сила и force majeure։ концептуальные и практические различия" выступила директор Института права РАУ, старший преподаватель данной кафедры, к.ю.н. Марианна Калашян.
В качестве приза Екатерина Андриасян получила возможность принять участие во Всероссийском спутниковом онлайн-семинаре "Гарант" на тему "Корпорации в системе юридических лиц". Лектором выступил д.ю.н., профессор, заведующий кафедрой гражданского права Юридического факультета Московского государственного университета им. М.В. Ломоносова, заслуженный деятель науки Российской Федерации Евгений Суханов. В ходе семинара были затронуты актуальные вопросы, которые касались правового регулирования в сфере корпоративного права как в странах англо-американской, так и в странах романо-германской правовой семьи. По окончании онлайн-семинара студентка получила сертификат участия.
Отметим, что конференция "Эволюция российского права" была организована Уральским государственным юридическим университетом имени В.Ф. Яковлева (г. Екатеринбург) 29-30 апреля.