Փոխանակման ծրագրով Ռուսաստանից ժամանել են ուսանողներ
Ծրագրի մասնակիցները եկել են ոչ միայն ուսումնառության, այլև Հայաստանի մշակույթին, ավանդույթներին և առօրյա կյանքին ծանոթանալու նպատակով։
Ուսանողական փոխանակման ծրագրի շրջանակում Ռուսաստանի Դաշնությունից Ռուս-հայկական համալսարան են ժամանել 21 ուսանող: Ծրագրի մասնակիցները եկել են ոչ միայն ուսումնառության, այլև Հայաստանի մշակույթին, ավանդույթներին և առօրյա կյանքին ծանոթանալու նպատակով։
Ժամանման առաջին օրը ուսանողները հանդիպել են ՌՀՀ Միջազգային կապերի դեպարտամենտի աշխատակիցների հետ, որոնք ներկայացրել են համալսարանի հնարավորությունները, կրթական ծրագրերը և տվել խորհուրդներ երկրում հարմարավետ կեցության համար։ Օտարերկրյա ուսանողների համար ցուցադրվել է նաև համալսարանում ուսման մասին տեսահոլովակ, որը պատրաստվել էր ՌՀՀ Թվային բովանդակության լաբորատորիայում։
Ծանոթության ընթացքում ուսանողները կիսվել են իրենց պատմություններով․ ոմանք ընտրել են Հայաստանը՝ մշակույթի և կրթական հնարավորությունների նկատմամբ հետաքրքրության շնորհիվ, իսկ ոմանք, այստեղ մեկ անգամ արդեն գտնվելով, որոշել են կրկին վերադառնալ շարժունության ծրագրի շրջանակում։

Студенты из России приехали в Армению для учебы в РАУ
Участники программы прибыли не только для получения знаний, но и для знакомства с культурой, традициями и образом жизни Армении.
В рамках программы студенческого обмена 21 студент из России будут обучаться в Российско-Армянском университете. Участники программы прибыли не только для получения знаний, но и для знакомства с культурой, традициями и образом жизни Армении.
В первый день пребывания студенты встретились с сотрудниками Департамента международного сотрудничества РАУ, которые рассказали о возможностях университета, образовательных программах и дали рекомендации для комфортного проживания в стране. Иностранным студентам был также продемонстрирован видеоролик об учебе в вузе, подготовленный в Лаборатории цифрового контента РАУ.
Во время знакомства студенты поделились своими историями: одни выбрали Армению из-за интереса к культуре и образовательным возможностям, другие, побывав здесь однажды, решили вернуться по программе мобильности.