ՀՀ Կենտրոնական բանկի բիզնես վերլուծությունների բաժնի ղեկավար Կարեն Սարգսյանը ՌՀՀ ուսանողների համար անցկացրեց մաստեր-կլաս
Հանդիպման շրջանակում փորձագետը քննարկեց ժամանակակից աշխատաշուկայի հիմնական փոփոխությունները, ապագայի մասնագետներին ներկայացվող պահանջները և կայուն կարիերայի ձևավորման մոտեցումները փոփոխվող պայմաններում։
Փետրվարի 18-ին Ռուս-հայկական համալսարանում տեղի ունեցավ ՀՀ Կենտրոնական բանկի բիզնես վերլուծությունների բաժնի ղեկավար Կարեն Սարգսյանի մաստեր-կլասը՝ «Ուսանողների ապագա կարիերան մշտապես փոփոխվող աշխարհում» թեմայով։
Հանդիպման շրջանակում փորձագետը քննարկեց ժամանակակից աշխատաշուկայի հիմնական փոփոխությունները, ապագայի մասնագետներին ներկայացվող պահանջները և կայուն կարիերայի ձևավորման մոտեցումները փոփոխվող պայմաններում։ Նա հատկացրեց առանձնահատուկ ուշադրություն ճկուն հմտությունների զարգացմանը, կարիերայի ռազմավարական մտածողությանը և նոր մասնագիտական իրականություններին հարմարվելու կարողություններին։
Կարեն Սարգսյանը կիսվեց նաև իր գործնական փորձով, տնտեսության փոխակերպման գործընթացների վերլուծական մոտեցումներով և խորհուրդներով, որոնք օգտակար կլինեն ուսանողների համար, ովքեր պլանավորում են իրենց մասնագիտական կարիերան տվյալ ոլորտում։