ՌՀՀ-ն մասնակցեց Հարավային դաշնային համալսարանի գործընկեր բուհերի օրվան
Ռուս-հայկական համալսարանը մասնակցել էր «Գործընկեր համալսարանների օր»-ին՝ միջազգային ակադեմիական շարժունակության ծրագրերին նվիրված միջոցառմանը, որը կազմակերպվել էր փետրվարի 14-ին Հարավային դաշնային համալսարանի «Տոչկա կիպենիա» հարթակում (Դոնի Ռոստով, Ռուսաստան):
Միջոցառումը համախմբել էր շուրջ 150 ուսանողի, որոնք հետաքրքրված էին փոխանակման ծրագրերով, միջազգային փորձի ձեռքբերմամբ և արտերկրում ուսման համար կրթաթոշակային հնարավորություններով։ Մասնակիցները հնարավորություն ունեցան ստանալու տեղեկատվական նյութեր և հուշանվերներ, փորձել ազգային տարազների տարրեր և կատարել թեմատիկ լուսանկարներ։
Հիշեցնենք, որ Ռուս-Հայկական համալսարանը և Հարավային դաշնային համալսարանն ակտիվորեն զարգացնում են համագործակցությունը․ 2024 թվականից ուժի մեջ է Համագործակցության համաձայնագիրը, ինչպես նաև Ուսանողների փոխանակման պայմանագիրը, որոնք ստեղծում են նոր հնարավորություններ ակադեմիական շարժունության համար։

РАУ был представлен на Дне партнерских вузов ЮФУ
Российско-Армянский университет стал участником Дня партнерских вузов - ярмарки международных программ академической мобильности, организованной 14 февраля в Точке кипения Южного федерального университета (Россия, Ростов-на-Дону).
Мероприятие объединило около 150 студентов, заинтересованных в программах обмена, получении международного опыта и стипендиальной поддержке для обучения за рубежом. Участники имели возможность получить раздаточные материалы и сувенирную продукцию зарубежных вузов, примерить элементы традиционных костюмов и сделать тематические фотографии.
Отметим, что организатором Дня партнерских вузов выступил Центр международных проектов и программ Управления международной деятельности ЮФУ.
Напомним, что Российско-Армянский университет и Южный федеральный университет активно развивают сотрудничество: с 2024 года действует Соглашение о сотрудничестве, а также Договор об обмене студентами, открывающий новые возможности для академической мобильности обучающихся.