Առաջին կիսամյակի ուսումնական գործընթացի ձևաչափի մասին
Հայ-Ռուսական համալսարանում 2021/2022 ուստարվա առաջին կիսամյակի ուսումնական գործընթացն անցկացվելու է խառը (հիբրիդային) ձևաչափով։
Հայ-Ռուսական համալսարանում 2021/2022 ուսումնական տարվա առաջին կիսամյակի ուսումնական գործընթացի ձևաչափի մասին ՀՌՀ-ի գիտխորհրդի որոշումը․
• Հայ-Ռուսական համալսարանում 2021/2022 ուստարվա առաջին կիսամյակի ուսումնական գործընթացն անցկացվելու է խառը (հիբրիդային) ձևաչափով։
• Հոսքային դասախոսությունները, որոնց մասնակիցների քանակը կգերազանցի 40-ը, անցկացվելու են բացառապես օնլայն ձևաչափով։
• Բակալավրիատի 1-2-րդ և մագիստրատուրայի առաջին կուրսի դասընթացներն անցկացվելու են առավելապես առկա ձևաչափով։
• Բակալավրիատի 3-4-րդ և մագիստրատուրայի երկրորդ կուրսի դասընթացներն՝ առավելապես օնլայն ձևաչափով։
• Ասպիրանտուրայում սովորողների համար՝ օնլայն ձևաչափով՝ գիտական ղեկավարների հետ առկա ձևաչափով հանդիպումների հնարավորությամբ։
• Օնլայն դասերին ուսանողը համարվելու է ՆԵՐԿԱ միայն ՄԻԱՑՐԱԾ վեբ-տեսախցիկով, իսկ հակառակ պարագայում՝ ԲԱՑԱԿԱ։

Об организации занятий в РАУ в I семестре 2021-2022 учебного года
Постановление Ученого совета РАУ об организации занятий в Российско-Армянском университете в первом семестре 2021-2022 учебного года։
• Обучение в Российско-Армянском университете в первом семестре 2021/2022 учебного года будет осуществляться в смешанной (гибридной) форме.
• Поточные лекции для студентов в количестве более 40 человек должны проводиться исключительно в онлайн-форме.
• Занятия на 1-2 курсах бакалавриата и 1 курсе магистратуры будут организованы преимущественно в очной форме.
• Занятия на 3-4 курсах бакалавриата и 2 курсе магистратуры будут проводиться преимущественно в онлайн-формате.
• Обучение в аспирантуре будет осуществляться в онлайн-формате с обеспечением очных встреч обучающихся с научным руководителем.
• Присутствовать на онлайн занятии студент обязан только с включенной веб-камерой (в противном случае присутствие не регистрируется).
С полным текстом Постановления Ученого совета Российско-Армянского университета можете ознакомиться здесь >>.