Մարտի 21-ին` ժամը 12:00, Ռուս-Հայկական համալսարանը հրավիրում է ավագ դպրոցների աշակերտներին և նրանց ծնողներին մասնակցելու բաց դռների օրվան:
Բաց դռների օրվա շրջանակներում ներկաները հնարավորություն կունենան հանդիպելու համալսարանի ղեկավարության հետ և ստանալու իրենց հետաքրքրող բոլոր հարցերի պատասխանները: Կներկայացվեն հայկական և ռուսական բաժանմունքների ընդունելության կանոնները, մասնագիտությունների ցանկը, աշխատանքային հեռանկարները, ինչպես նաև կտրվեն այլ օգտակար տեղեկություններ համալսարանական կյանքի վերաբերյալ:
Բաց մի թողեք այս եզակի հնարավորությունը ավելին իմանալու և կատարելու ճիշտ ընտրություն:
Մասնակցության համար խնդրում ենք նախապես գրանցվել հետևյալ հղումով >>
Միջոցառման ծրագիր
12:00 - Հյուրերի ընդունելություն
12:00-12:45 – Միջոցառումներ գլխավոր մասնաշենքի նախասրահում
• մասնագիտությունների/ուսումնական ծրագրերի ցուցադրություն
• խորհրդատվություն Ընդունող հանձնաժողովի և Նախաբուհական կրթական կենտրոնի ներկայացուցիչների հետ
• ռուսաց լեզվի անվճար դասընթացների գրանցում
• ՌՀՀ-ում շրջայցի գրանցում
12:45 – Միջոցառումներ ՌՀՀ Մշակույթի տանը
• ՌՀՀ-ի մասին կարճամետրաժ տեսահոլովակի ցուցադրություն
• ՌՀՀ ռեկտոր, ՀՀ և ՌԴ տնտեսագիտական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Էդվարդ Մարտինի Սանդոյանի ողջույնի խոսք
• ՌՀՀ ուսանողների երաժշտական ողջույն
• «Գուշակիր մասնագիտությունը» վիկտորինա, որի ընթացքում ակտիվ մասնակիցներին կհանձնվեն ՌՀՀ լոգոտիպով նվերներ

День открытых дверей 2026!
21 марта в 12:00 Российско-Армянский университет приглашает учащихся старших школ и их родителей на День открытых дверей!
В рамках Дня открытых дверей присутствующим будет предоставлена возможность встретиться с руководством вуза и получить ответы на все интересующие вопросы. Вы сможете первыми ознакомиться с правилами поступления в русский и армянский секторы РАУ, перечнем реализуемых в университете направлений и специальностей, перспективами трудоустройства, а также получить другую полезную информацию о студенческой жизни в РАУ.
Это действительно отличная возможность еще раз убедиться в правильности своего выбора и будущих возможностей и перспектив.
Для участия просим заранее пройти регистрацию по ссылке >>
Спойлер: наши студенты проведут для вас экскурсию по РАУ, познакомив с университетом! Ребята покажут центры и лаборатории, спортивный комплекс и парк Благодарения, Дом культуры и многое другое. Мы с радостью ответим на любые вопросы, а самым активным школьникам подарим сувениры с символикой университета.
Программа дня
12:00 - Встреча гостей
12:00-12:45 – Мероприятия в фойе основного корпуса
• выставка направлений подготовки/специальностей
• консультации с представителями Приемной комиссии и Центра довузовского образования
• запись на бесплатные занятия по русскому языку
• запись на экскурсию по РАУ
12:45 – Мероприятия в Доме культуры РАУ
• показ мини-фильма о РАУ
• приветствие ректора РАУ, доктора экономических наук РА и РФ, профессора Сандояна Эдварда Мартиновича