Հայաստանի Հանրապետության Քննչական կոմիտեն և Հայ-ռուսական համալսարանը ստորագրել են գիտության և կրթության ոլորտում համագործակցության հուշագիր
Համագործակցության հուշագիրը ստորագրել են ՀՌՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Էդվարդ Սանդոյանը և ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիշտի Քյարամյանը:
Համագործակցության հուշագիրը ստորագրել են ՀՌՀ ռեկտոր, ՀՀ և ՌԴ տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Էդվարդ Սանդոյանը և ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիշտի Քյարամյանը:
Հաշվի առնելով քրեադատավարական օրենսդրության և իրավակիրառ պրակտիկայի համալիր գիտական և գործնական մարտահրավերները, կրթական համակարգի շարունակական բարելավման և զարգացման անհրաժեշտությունը, կարևորելով ուսանողների մասնագիտական որակավորման բարձրացման նպատակով տեսական ու գործնական գիտելիքներն ամրապնդելու և իրավակիրառ պրակտիկային հաղորդակցվելու դերը, գնահատելով համալսարանի իրավաբանական գիտությունների հանգույցում ձևավորված գիտակրթական ներուժը՝ Հայ-ռուսական համալսարանը և ՀՀ Քննչական կոմիտեն ստորագրեցին համագործակցության վերաբերյալ Հուշագիր:
Հուշագիրը լայն հնարավորություններ կստեղծի կրթական ծրագրերի կատարելագործման և ուսանողների կարիերիայի արդյունավետ պլանավորման գործում ձևավորել համագործակցության առավել արդյունավետ ձևաչափ: Կողմերի համագործակցության շրջանակներում երկուստեք կկազմակերպվեն և կիրականացվեն թեմատիկ տարբեր բովանդակությամբ գործնական քննարկումներ, փորձի փոխանակման նպատակով հանդիպումներ ոլորտի մասնագետների հետ, գիտաժողովներ` ՀՀ ներպետական և միջազգային իրավական հիմնախնդիրների վերաբերյալ, ինչպես նաև կանցկացվեն ուսումնական ծրագրերով նախատեսված պրակտիկաներ և վերապատրաստումներ:

Investigation Committee of the Republic of Armenia and RAU signed a memorandum on cooperation in the field of science and education
The Memorandum was signed by RAU Rector, Professor Edward Sandoyan and RA Investigative Committee Chairman Argishti Kyaramyan.
The Memorandum of Cooperation was signed by RAU Rector, Doctor of Economic Sciences of RA and RF, Professor Edward Sandoyan and Chairman of RA Investigation Committee Argishti Kyaramyan.
The parties noted the importance of continuous improvement and development of the education system, given scientific and practical tasks of criminal legislation and legal practice, emphasised the importance of strengthening theoretical and practical knowledge in order to improve the professional qualification of students and deliver legal practice, as well as the scientific and educational potential available in the field of legal science taught at the university.
The Memorandum will generate great opportunities for improving educational programs and creating a more efficient format of cooperation in terms of student career planning. Within the framework of the cooperation, practical discussions of different thematic content, meetings with industry specialists for the exchange of experience, conferences on intragovernmental and international legal issues of RA, will be organised and held, among others.