«Փոքր պետությունների աշխարհաքաղաքականությունը 21-րդ դարում»․ Քաղաքական Գիտությունների Միջազգային Ասոցիացիայի՝ աշխարհաքաղաքականության կոմիտեի, Չորրորդ միջազգային գիտաժողով
նոյեմբերի 1-2-ը Հայ-ռուսական համալսարանում տեղի կունենա Քաղաքական Գիտությունների Միջազգային Ասոցիացիայի՝ աշխարհաքաղաքականության կոմիտեի, Չորրորդ միջազգային գիտաժողովը՝ «Փոքր պետությունների աշխարհաքաղաքականությունը 21-րդ դարում» թեմայով:
Սեմինարը կազմակերպվել է Հայ-ռուսական համալսարանի և IPSA աշխարհաքաղաքականության հետազոտական կոմիտեի կողմից։
Երկօրյա գիտաժողովի նպատակն է համախմբել փոքր պետությունների ուսումնասիրության ոլորտում ավելի քան 30 առաջատար գիտնականների (հիբրիդային ձևաչափով)՝ քննարկելու քաղաքական, տնտեսական, աշխարհաքաղաքական և տեխնոլոգիական հարցեր, ինչպես նաև անվտանգության հիմնախնդիրներին վերաբերվող հարցեր, որոնք ազդում են փոքր պետությունների վրա՝ կայուն զարգացման և միջազգային համագործակցության հնարավորությունների տեսանկյունից: Սա թույլ կտա քննարկել գլոբալ ու տարածաշրջանային անվտանգության հիմնական մարտահրավերները և սպառնալիքները, ուսումնասիրել փոքր պետությունների հնարավորությունները՝ վերափոխելու այդ մարտահրավերներն ու սպառնալիքները բարգավաճման, խաղաղության և համագործակցության հնարավորությունների։

"Геополитика малых стран в 21-ом веке": IV международная конференция комитета по геополитике МАПН
1-2 ноября в Российско-Армянском университете состоится Четвертая международная конференция комитета по геополитике Международной Ассоциации Политических Наук на тему "Геополитика малых стран в 21-ом веке" (IPSA RC41 Fourth International Workshop on Geopolitics of Small States in the 21st Century).
Конференция организована Российско-Армянским университетом и Комитетом по геополитике Международной Ассоциации Политических Наук.
С Программой просим ознакомиться по ссылке >>
Формат проведения - гибридный. Подключиться можно через Zoom >>
Двухдневный семинар призван объединить до тридцати ведущих ученых в области изучения малых государств (в гибридном формате) для обсуждения политических, экономических, геополитических и технологических вопросов, а также вопросов безопасности, которые влияют на малые государства с точки зрения устойчивого развития и возможностей для международного сотрудничества. Это позволит обсудить основные вызовы и угрозы глобальной и региональной архитектуры безопасности, изучить возможности для малых государств, трансформировать эти вызовы и угрозы в возможности для процветания, мира и сотрудничества.