ՌՀՀ-ում կքննարկեն տնտեսական աճի էկզոգեն և էնդոգեն գործոնները նոր աշխարհաքաղաքական իրողությունների պայմաններում
• 18 Մայիս , 2026
Մայիսի 25-ին՝ ժամը 16:30-ին, ՌՀՀ-ի Մեծ կոնֆերանս դահլիճում (նոր մասնաշենք, VI հարկ) կկայանա կլոր սեղան՝ «Տնտեսական աճի էկզոգեն և էնդոգեն գործոնները նոր աշխարհաքաղաքական իրողությունների պայմաններում» թեմայով։
Մոդերատորն է ՌՀՀ տնտեսագիտության և ֆինանսների ամբիոնի վարիչ, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Մարիամ Ոսկանյանը։
Հիմնական բանախոսներն են՝ տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Ալեքսանդր Շիրովը, ՌՀՀ ռեկտոր, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Էդվարդ Սանդոյանը, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Մարիամ Ոսկանյանը և տնտեսագիտության թեկնածու, դոցենտ Անի Գալստյանը։
Նշենք, որ կլոր սեղանը կազմակերպվում է ՌՀՀ տնտեսագիտության և ֆինանսների ամբիոնի կողմից՝ ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության Բարձրագույն կրթության և գիտության կոմիտեի ֆինանսական աջակցությամբ իրականացվող «Հայաստանի Հանրապետությունում տնտեսական աճի էկզոգեն և էնդոգեն գործոնները նոր աշխարհաքաղաքական իրողությունների պայմաններում» գիտական նախագծի շրջանակում (Գիտական նախագիծ № 24SSAH-5B004)։

В РАУ обсудят экзогенные и эндогенные факторы экономического роста в условиях новой геополитической реальности
25 мая в 16:30 в Большом конференц-зале РАУ пройдет круглый стол на тему "Экзогенные и эндогенные факторы экономического роста в условиях новой геополитической реальности" (новый корпус, VI этаж). Модератором выступит заведующая кафедрой экономики и финансов РАУ, д.э.н., профессор Мариам Восканян.
Ключевыми спикерами станут д.э.н., профессор Александр Широв, ректор РАУ, д.э.н., профессор Эдвард Сандоян, д.э.н., профессор Мариам Восканян и к.э.н., доцент Ани Галстян.
Отметим, что круглый стол организован кафедрой экономики и финансов РАУ при финансовой поддержке Комитета по высшему образованию и наук МОНКС РА в рамках научного проекта на тему "Экзогенные и эндогенные факторы экономического роста в Республике Армения в условиях новой геополитической реальности" (Научный проект № 24SSAH-5B004).