ՀՌՀ ներկայացուցիչը՝ Digital Media Experts in 2021-ի լավագույն տասնյակում
Հայ-Ռուսական համալսարանի Լրագրության ամբիոնի դասախոս, ՀՌՀ-ի շրջանավարտ, «ԱՌԿԱ» մեդիահոլդինգի հատուկ նախագծերի դեպարտամենտի ղեկավար Աշխեն Սամվելյանը ներառվել է Digital Media Experts in 2021-ի լավագույն տասնյակում, որը կազմվել է International Media Centre–ի կողմից։
ՀՀ ներկայացուցիչն առաջին անգամ է հայտնվել այդ վարկանիշի լավագույն տասնյակում։
«Աշխեն Սամվելյանը Հայ-Ռուսական համալսարանի շրջանավարտ է և աշխատում է Հայաստանի առաջատար մեդիահոլդինգներից մեկում` «ԱՌԿԱ» լրատվական գործակալությունում։ Վերջին չորս տարում Աշխենը Հատուկ նախագծերի դեպարտամենտի ղեկավարն է։ Նա ունի ավելի քան 10 տարվա փորձ Digital Media–ի ոլորտում։ Նա նաև դասավանդում է Հայ–Ռուսական համալսարանում»,- նշված է կենտրոնի կայքում հրապարակված վարկանիշում։
Վարկանիշում ներառված են մեդիափորձագետներ ԱՄՆ-ից, Մեծ Բրիտանիայից, Ռուսաստանից, Հնդկաստանից, Էստոնիայից։
Թվային մեդիայի հետազոտությունների կենտրոնն իրականացնում է ուսումնասիրություններ հաղորդակցությունների, ԶԼՄ-ների և իրավունքի ոլորտներում` բարգավաճող թվային հասարակության համար։

Преподаватель РАУ вошла в топ-10 Digital Media Experts in 2021
Преподаватель кафедры журналистики Российско-Армянского университета, выпускница РАУ, руководитель департамента спецпроектов медиахолдинга "АРКА" Ашхен Самвелян вошла в топ-10 Digital Media Experts in 2021. Рейтинг составлен Международным медиацентром, и представитель Армении впервые оказался в десятке лучших цифровых медиаэкспертов.
"Ашхен Самвелян - выпускница Российско-Армянского университета и работает в одном из ведущих медиахолдингов Армении - информационном агентстве "АРКА". Информационное агентство "Новости-Армения", аффилированное с медиахолдингом, одним из первых в стране начало внедрять медиаформаты для нативной рекламы, совершив прорыв в сфере маркетинга страны. Последние четыре года Ашхен работает руководителем Департамента специальных проектов. У нее более 10 лет опыта в маркетинге в сфере Digital Media. Сейчас она также преподает в своем родном университете", - говорится в рейтинге, размещенном на сайте центра.
В рейтинг включены также молодые медиаэксперты из США, Великобритании, России, Индии, Эстонии.
Отметим, что Центр исследований цифровых медиа проводит исследования в области коммуникаций, СМИ и права для процветающего цифрового общества.