ՀՌՀ-ի դասախոս Սերգեյ Թաիրյանը`«Analytics Insight»-ի ԹՈՓ-10 լավագույն CISO-երի շարքում
«Analytics Insight» հեղինակավոր ամսագրի սեպտեմբերյան համարում հրապարակվել է Հայ-Ռուսական համալսարանի Մաթեմատիկական կիբեռնետիկայի ամբիոնի ավագ դասախոս, «Digitain» ընկերության տեղեկատվական անվտանգության գծով տնօրեն Սերգեյ Թաիրյանի հարցազրույցը:
«Analytics Insight» հեղինակավոր ամսագրի սեպտեմբերյան համարում հրապարակվել է Հայ-Ռուսական համալսարանի Մաթեմատիկական կիբեռնետիկայի ամբիոնի ավագ դասախոս, «Digitain» ընկերության տեղեկատվական անվտանգության գծով տնօրեն Սերգեյ Թաիրյանի «Empowering the Society with Innovative Cybersecurity Strategies» վերնագրով հարցազրույցը:
Նա հայտնվել է տեղեկատվական անվտանգության գծով տնօրենների լավագույն տասնյակում`«Microsoft»-ի և «Walmart»-ի տնօրենների հետ միասին: Վերոնշյալ հարցազրույցում նա ներկայացրել է մասնավոր հատվածում տեղեկատվական անվտանգության զարգացման ռազմավարությունը, կանխատեսումներ է արել արհեստական բանականության, հետքվանտային ալգորիթմների և բլոքչեյն տեխնոլոգիաների զարգացման հետ կապված:
Նշենք, որ «Analytics Insight» ամսագիրը լուսաբանում է IT տեխնոլոգիաների հետ կապված նորությունները և ներկայացնում է այդ ոլորտի առաջատարներին և նորարարներին:

Преподаватель РАУ Сергей Таирян вошел в топ-10 лучших CISO по версии журнала Analytics Insight
В журнале "Analytics Insight" опубликовано интервью преподавателя кафедры математической кибернетики РАУ, директора по информационной безопасности "Digitain" Сергея Таиряна.
В сентябрьском номере престижного журнала "Analytics Insight" опубликовано интервью старшего преподавателя кафедры математической кибернетики Российско-Армянского университета, директора по информационной безопасности компании "Digitain" Сергея Таиряна "Empowering the Society with Innovative Cybersecurity Strategies".
Сергей Таирян вошел в десятку лучших директоров по информационной безопасности, наряду с руководителями Microsoft и Walmart. В интервью журналу "Analytics Insight" он рассказал о стратегии развития информационной безопасности в частном секторе, сделал прогнозы развития искусственного интеллекта, пост-квантовых алгоритмов, а также блокчейн-технологий.
Отметим, что журнал "Analytics Insight" ориентирован на специалистов в области больших данных и аналитики, лидеров и новаторов в сфере IT и освещает новейшие разработки в данной области.