ՌՀՀ-ում քննարկեցին իրավական և գործառնական ռիսկերի կառավարման հարցերը
Կլոր սեղանի մասնակիցները ներկայացրեցին արհեստական բանականության, բլոկչեյնի և խելացի պայմանագրերի իրավական խնդիրները, պատասխանատվության հարցերը և կարգավորիչ խնդիրները։
Դեկտեմբերի 14-ին ՌՀՀ Իրավունքի ինստիտուտի և Resolve Academy-ի համագործակցությամբ անցկացվեց «Թվային սահման. Իրավական և գործառնական ռիսկերի կառավարում զարգացող տեխնոլոգիաներում» թեմայով կլոր սեղան-քննարկումը։
Կլոր սեղանի մասնակիցները ներկայացրեցին արհեստական բանականության, բլոկչեյնի և խելացի պայմանագրերի իրավական խնդիրները, պատասխանատվության հարցերը և կարգավորիչ խնդիրները։ Տեխնոլոգիական լուծումների կիրառման ընթացքում առաջացող իրավական ռիսկերը, ինչպես նաև վեճերի լուծման և պայմանագրերի կատարման հետ կապված մարտահրավերները դարձան քննարկման առանցքային թեմաներ։ Բանախոսները ներկայացրին կիբեռանվտանգության ոլորտի օրենսդրության վերջին զարգացումները (օրինակ՝ GDPR և CCPA) և ռիսկերի կառավարման արդյունավետ մոտեցումները։
Միջոցառումը նպաստեց ոլորտի մասնագետների և ուսանողների միջև մասնագիտական փորձի փոխանակմանը, նորարարական տեխնոլոգիաների իրավական կառավարման ոլորտում հիմնախնդիրների բացահայտմանը։

В РАУ обсудили вопросы управления юридическими и операционными рисками
Участники круглого стола представили юридические вопросы, связанные с искусственным интеллектом, блокчейном, смарт-контрактами и др.
Круглый стол на тему "Цифровая граница: управление юридическими и операционными рисками в развивающихся технологиях", организованный Институтом права Российско-Армянского (Славянского) университета в сотрудничестве с Resolve Academy, состоялся в РАУ 14 декабря.
Участники круглого стола представили юридические вопросы, связанные с искусственным интеллектом, блокчейном и смарт-контрактами, включая аспекты ответственности и проблемы регулирования. Ключевыми темами обсуждения стали юридические риски, возникающие при применении технологических решений, а также вызовы, связанные с разрешением споров и исполнением контрактов. Спикеры представили также последние изменения законодательства в области кибербезопасности (например, GDPR и CCPA) и эффективные подходы к управлению рисками.
Мероприятие способствовало обмену профессиональным опытом между специалистами отрасли и студентами, а также выявлению ключевых проблем в области правового регулирования инновационных технологий.